חייגו: 054-4444-439

עיצוב אתר פלאש

עיצוב אתר פלאש

עיצוב-אתרי-פלאש

אם נתקלתם באתרים עם אנימציה מרהיבה? אם אתם בדרך לעצב אתר לעצמכם ואתם מעוניינים בעיצוב שייחרט בזיכרון הגולש? הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת על בניית אתר תדמית בפלאש ויכולותיו של אתר כזה.

מהו עיצוב אתר פלאש

פלאש היא תוכנה המאפשרת יצירת אנימציות מורכבות לייעודים שונים ומשונים, בין היתר, מאפשרת התוכנה יצירת סרטון שיתפקד כאתר אינטרנט מלא. כמובן שניתן ליצור גם סרטוני אנימציה שיוצבו כבאנרים באתרים רגילים. שימו לב שפרסומות רבות (הבאנרים המרצדים) וכן משחקים רבים ברשת מורכבים מפלאש.

יתרונות עיצוב אתר בפלאש

  • העיצוב בפלאש כמעט ואיננו מוגבל – ניתן בפשטות יחסית ליצור אתר עם ניווט שונה ומשתנה, ניתן להציב אלמנטים במקומות שונים במסך ולגרום להם להתנהג בכל צורה, ללא הגבלה. למשל, אם נרצה ליצור כפתור שמתפוצץ כאשר עומדים מעליו, ניתן יהיה לעשות זאת בלי שום בעיה. כאשר באתר רגיל ללא פלאש נזדקק לשורות קוד רבות כדי לבצע את אותה פעולה.
  • אתר פלאש נחרט בזיכרון הגולש – היכולות הגבוהות והבלתי מוגבלות לעיצוב האתר, גורמות לכך שמרבית אתרי הפלאש יהיו מיוחדים ושונים מאוד אחד מהשני וכמובן מכל אתר אחר שתראו. ביקור באתרים אלו מותיר זיכרון עמוק.
  • קל ליצור בפלאש אתר המגיב לפעולות הגולש – באמצעות שפת ה – ActionScript ניתן לתכנת תגובות לפעולות הגולש (השמעת מוזיקה או קול כאשר הוא מבצע פעולה מסויימת, תזוזה של אלמנט כאשר הגולש עומד מעליו, הפעלה של סרטון וכד', והרי יצירת מעורבות אצל הגולש היא רווח נקי של בעל האתר/העסק.

האם לכל אחד מתאים עיצוב אתר בפלאש?

נשמע מפתה? עשינו לכם חשק לעצב אתר בפלאש? ובכן עם היתרונות הכבירים מגיעים מספר חסרונות שחשוב לתת עליהם את הדעת כדי לבנות אתר נכון, המתאים לצורכי העסק.

  • כל המלל המופיע באתר הפלאש איננו נגיש למנועי החיפוש. למרות שישנן דרכים לטפל בבעיה זו, טרם נמצא פיתרון מלא. מכאן שאם אתם עומדים לקראת עיצוב אתר וחשוב לכם שהמלל בתוכו יופיע בגוגל או במנועי החיפוש האחרים, נמליץ לכם לבנות אתר Html רגיל עם אפשרות כמובן להשתמש בבאנרים מעוצבים בפלאש רק בחלק משטח האתר.
  • מהסיבה שפירטנו לעיל, קידום אתרים מבוססי פלאש, קשה יותר. אומנם ישנן טכניקות שונות ומשונות לבצע זאת, וחלק מהאתרים מקודמים לא רע. אך קידום שכזה מצריך תקציב ייעודי שיש לקחת אותו בחשבון. אחרת האתר יאבד ברשת ורק אלו שמכירים את כתובתו המדוייקת יגיעו אליו. מכאן שאם אתם מותג על או דמות מפורסמת – כולם יגיעו גם לאתר שלכם. אך אם אתם מעצבים אתר לעסק קטן עד בינוני – נמליץ על עיצוב אתר ב- Html.
  • חשיבה על קהל היעד והאווירה שנרצה ליצור – כאשר אנו מעצבים אתר פלאש חובה לתת את הדעת לאווירה שנרצה ליצור – יכולות האנימציה גורמות לאתרי פלאש רבים, אשר עוצבו ללא מחשבת תחילה – להיראות ילדותיים משהו.
  • עיצוב אתר בפלאש מאפשר יצירת תפריטים עם חווית ניווט שונה. חשוב לא לתת לדמיון להתפרע מידי בתהליך העיצוב. שכן עם כל הכבוד לניווט המיוחד שאנו רוצים ליצור, ראוי שנחשוב על הגולש הממוצע שלנו. האם יבין כיצד לנהוג? האם ידע ללחוץ על הכפתור, להרים את הידית, לעמוד מעל אובייקט? איננו רוצים ליצור מצב שגולש עומד באתר חסר אונים ופשוט בורח ממנו כי לא הבין איך לנווט
  • המאבק בין Apple לחברת Adobe, יצרנית תוכנת הפלאש, גרמה לכך שמוצרי אפל לא תומכים בפלאש. כאשר גולש יגלוש לאתר פלאש עם האייפון שלו, הוא ייתקל במסך שחור או לבן. כדאי לחשוב על כך אם אתם מאמינים שאחוז נכבד מהגולשים אל אתרכם עשויים לעשות זאת באמצעות אייפון.

עיצוב אתר פלאש – המלצות

בחרנו לרשום מספר המלצות שמהוות עבורנו בסטודיו – אבני דרך – אליהם אנו נצמדים בעיצוב אתר פלאש

חישבו על הקונספט לעיצוב האתר

אתר פלאש כמו סרט או מופע אומנותי זקוק לקונספט. למשל חנות דיסקים עשויה להיות מעוצבת כעטיפות דיסקים פרוסות על שולחן. ספרייה עשויה להיות מוצגת כמדף ספרים בו אפשר לדפדף. חשוב לחשוב על קונספט מקורי המשתדך למוצר/שירות של העסק עבורו אתם מעצבים את האתר.

תכנון האינטראקציה באתר

לאחר החשיבה על הקונספט – תכננו בקפידה את הדרך בה יפעיל הגולש את האלמנטים באתר. חישבו על הניווט, על הכפתורים. מה יקרה כאשר ילחץ, מה יקרה כאשר יגלול… בדקו עם אחרים, האם האינטראקציה המתוכננת ברורה? האם הם היו מבינים שעליהם ללחוץ או לגלול כדי לעבור עמוד?

שמירה על אחידות העיצוב

מותר להתפרע בעיצוב אתר פלאש – לשם כך הוא נועד. אך כמו בכל דבר, גם כאן כדאי לשמור על גבול. אם עיצבתם תפריט בו מנווטים באופן מסויים, כדאי שתתי התפריטים יתנהגו בהתאם. כאשר מעצבים אתר פלאש עם אלמנטים שמתנהגים שונה אחד מהשני, קל לבלבל את הגולש וליצור אתר מצועצע

עיצוב אתר בפלאש – סיכום

פלאש היא תוכנה מדהימה ומאפשרת לעצב אתרים מרשימים. בין אם האתר מעוצב כולו בפלאש או רק חלקים ממנו, תוכלו לנצל זאת כדי ללכוד את תשומת לב הגולשים. תנופה בניית אתרים מתמחה בעיצוב אתרי פלאש, צרו עימנו קשר לקבלת הצעת מחיר מיידית וללא כל התחייבות, הכוללת ייעוץ חינם.

לא מצאתם את התוכן שחיפשתם? חפשו את התוכן אליו תרצו להגיע

לא מצאתם את התוכן שחיפשתם? חפשו את התוכן אליו תרצו להגיע

לא מצאתם מה שחיפשתם? חפשו את התוכן שאליו תרצו להגיע.