חייגו: 054-4444-439

עיצוב אתרי תוכן

עיצוב אתרי תוכן

עיצוב-אתר-תוכן

עיצוב אתרי תוכן מצריך מומחיות וידע. קיימים דגשים רבים, אותם נמנה במאמר זה, אך בראשית הדברים כדאי לסייג ולומר – לכל אתר אופי אחר, צרכים אחרים ולכן לכל כלל יש יוצא מן הכלל. אם אתם מתעניינים בבניית אתרים לעסקים – המאמר הבא יסייע לכם להבין את התחום.

מהו עיצוב אתרי תוכן

אתרי תוכן הם אתרים בעלי תוכן רב – זה יכול להיות אתר בעל עשרות עמודים או אתר בעל אלפי עמודים. לדוגמא קיימים אתרי מאמרים או פורטלים שלמים שמקיפים תוכן אדיר. לאתרים אלו דגשים חשובים בעיצוב המאפשרים צריכה מיטבית של התוכן.

מדוע אתר עסקי נזקק לעיצוב אתר תוכן?

לשאלה זו שתי תשובות: התשובה הראשונה היא שלעיתים רבות העסק, שהנו בעל האתר, מעוניין לספק ידע רב לקהל הלקוחות הקיים והפוטנציאלי. אספקת הידע גם מבססת את האתר גם ממתגת אותו כמומחה בתחום, וגם מושכת תשומת לב רב מצד הגולשים החשופים לפרסומות. הסיבה הנוספת בגינה אתרים משקיעים בעיצוב אתרי תוכן – היותם מקודמים טוב יותר במנוע החיפוש אשר מזמן הכתיר את התוכן כמלך. כמה שיותר תוכן איכותי, כך האתר בעל סיכויים טובים יותר להתברג גבוה בתוצאות החיפוש, שכן כל מאמר באתר משול לחכה שנשלחת לדוג גולש. כמות אדירה של חכות – משמעה כמות אדירה של גולשים אשר יגיעו לאתר בחיפושים השונים.

מה מייחד עיצוב אתרי תוכן

עיצוב אתרי תוכן מתאפיין בסגנון מאופק ולעיתים משעמם משהו. לדוגמא אתרים כגון Ynet, Walla, הם אתרי תוכן אדירים אשר לכאורה נעדרים עיצוב. מעצבים חדי עין יבחינו בהרבה החלטות עיצוביות שהופכות את האתרים הללו למצויינים. אם כך – על מה כדאי להקפיד?

  • צבעים רגועים וניטרלים – בייחוד באיזור בו מופיע התוכן. צבעים כגון לבן, צבעי פסטל בהירים מאוד, יאפשרו קריאה ארוכה של תוכן.
  • מיעוט אנימציות ומסיחי דעת – אנימציות מצויינות למשוך את העין. אך כאשר אנו רוצים לחשוף את הגולש לתוכן שחשוב לנו שיצרוך, לא נרצה להפריע לו עם אנימציות ותזוזות. לכן כדאי להמעיט עד כמה שאפשר בבאנרים פלאשים ואנימציות מרצדות.
  • חלוקת התוכן לפסקאות וכותרות משנה – חשוב לחלק את התוכן לפסקאות וכותרות משנה. החלוקה מאפשרת לעין לנוח ולגולש לצרוך באופן נעים את החומר.
  • עיצוב הטקסט בפונט וצבע ברור – באתרי תוכן חשוב לרווח את השורות, להשתמש בפונט קריא כגון Arial או Helvetica ולדאוג לגודל מינמלי של 12 פיקסלים.

מוקד עניין בעיצוב אתר תוכן

מאחר ועיצוב אתרי תוכן מצריך ויתורים עיצוביים רבים והיצמדות לקווי עיצוב נקיים ושמרניים, יש צורך לייחד בכל זאת את האתר בנקודת מבט מעניינת או גימיק. זה יכול להיות באנר עליון, תמונה המשנה את המיקוד, עיצוב מעניין לכפתורים או שימוש בטיפוגרפיה ייחודית בחלקים מסויימים באתר.

עיצוב אתרי תוכן באופן מקצועי

עיצוב אתרי תוכן צריך להיעשות על ידי חברה לעיצוב אתרים המתמחה בתחום על מנת להשיג תוצאה משביעת רצון המגשימה את יעדי האתר. צרו עימנו קשר לקבלת הצעת מחיר ללא כל התחייבות, הכוללת ייעוץ חינם.

לא מצאתם את התוכן שחיפשתם? חפשו את התוכן אליו תרצו להגיע

לא מצאתם את התוכן שחיפשתם? חפשו את התוכן אליו תרצו להגיע

לא מצאתם מה שחיפשתם? חפשו את התוכן שאליו תרצו להגיע.