חייגו: 054-4444-439

אתר סלולרי

אתר סלולרי

אתר סלולרי

מעוניינים לבנות אתר סלולרי? במאמר הבא תמצאו את כל הפרטים לבניית אתר תדמית סלולרי חכם. על מה להקפיד, על מה לוותר ואיך תוודאו שהאתר הסלולרי יגשים את המטרות שלשמו הקמתם אותו.

מהו אתר סלולרי

אתר סלולרי יכול להיות כל אתר אינטרנט רגיל, אשר מבוצעת בו התאמה, כך שכשהוא נצפה באמצעות מכשיר סלולרי או טאבלט, החומר בו יעבור לתצורה נוחה לקריאה ועיון.

כך למשל במסכים הסלולריים הקטנים קשה לקרוא כתב שהוא קטן מידי, וכן מעבר לעמודת תוכן אחד קל ללכת לאיבוד. לכן על פי רוב אתר סלולרי יכיל רק עמודת תוכן אחת. עוד מאפיין סלולרי הוא מיקום לחצנים במרחק רב יותר, כך שאיזור הלחיצה יהיה נוח ולא יווצר מצב שמספר לחצנים נלחצים יחד עקב קרבה יתרה.

דרך נוספת להקמת אתר סלולרי היא בנייה נפרדת מהאתר הרגיל. כלומר בניית אתר סלולרי ייעודי ששונה במראהו ולעיתים גם בתכניו מהאתר המקורי.

מתי לבנות אתר סלולרי ייעודי ומתי לעשות התאמות סלולריות באתר הרגיל

לרוב אם האתר הרגיל הינו חדיש, ניתצן בקלות להוסיף לו פונקציונליות כך שהוא יוכל לשמש גם כאתר סלולרי. אך אם האתר שלכם מיושן ואינכם רוצים להשקיע בבניית אתר חדש לחלוטין, ניתן לבנות אתר סלולרי שיהיה נפרד מהאתר הרגיל.

מהם המאפיינים המרכזיים של אתר סלולרי טוב

  • מהירות טעינה – אתר סלולרי טוב חייב להיות קל משקל ולהיטען מהר. לכן באתרים סלולרים נעשית עבודת אופטמיזציה, כך שהקוד, הקבצים והמידע דחוס וקל לשליפה מהירה. בנוסף התמונות עוברות אופטימיזציה וחשוב להשתמש בשרת עם רכיבי האצת מהירות לאחסון האתר.
  • עיצוב נקי וברור – אתר סלולרי חייב להיות קריא וברור מבעד למסכי הטלפון הקטנים. לכן חשוב שהתוכן המועבר בו יהיה אווירירי, ברור ולא עמוס בצבעים, אלמנטים וכיו"ב.
  • איזור תוכן מרכזי אחד – אתר סלולרי חייב להיות בעל איזור תוכן מרכזי אחד וארוך, על מנת שהכתב בו יהיה כזה שמאפשר קריאה ללא צורך בהגדלת והקטנת הכתב.
  • טלפון לחיץ – מאחר ומדובר באתר סלולרי, אנו רוצים לעודד התקשרות לעסק. הטלפון חייב להיות לחיץ, כך שלחיצה עליו מחייגת לבית העסק ואין צורך להעתיק את המספר ולחייג ידנית. רצוי למקם את הטלפון במיקום ברור במסך שיהיה נגיש בכל איזורי האתר.
  • תפריט נפתח – מאחר שמדובר באתר סלולרי, עם מעט מקום, חשוב לשים תפריט שנפתח ונסגר בחלק העליון של האתר, כך שהגולש יוכל לנווט בקלות בין איזורי האתר הסלולרי, אך התפריט לא ישתלט על המסך.

החלטה על מיקום התכנים של אתר סלולרי

בעת תכנון אתר סלולרי יש לחשוב היטב אלו תכנים להציף בראש העמוד ומה בהמשכו. זכרו שמרבית הגולשים בסלולרי מחפשים מידע שיהיה ממוקד ואינם טורחים לקרוא ולעיין בחומר רב.

לכן חשוב שהמידע יהיה מחולק לפסקאות עם כותרות ברורות וכן שהחלקים המהותיים יהיו מסודרים בנקודות בראש הדף.

חושבים על בניית אתר סלולרי?

אם גם אתם רוצים להגדיל את המכירות ולייצר נוכחות סלולרית משמעותית, צרו עימנו קשר בטלפון 054-4444439

לא מצאתם את התוכן שחיפשתם? חפשו את התוכן אליו תרצו להגיע

לא מצאתם את התוכן שחיפשתם? חפשו את התוכן אליו תרצו להגיע

לא מצאתם מה שחיפשתם? חפשו את התוכן שאליו תרצו להגיע.